Książka Twarda
Książka Sám přes duny do Dakaru Prokop Siwek
Kod Libristo: 22114320
Wydawnictwo Olympia, październik 2019
V přihlášce bylo jasně napsáno, že jsem do závodu přihlásil Tatru - a sebe. Nikoho dalšího. Francouz... Cały opis

Gulliverovy cesty Jana Eislerová / Twarda

V přihlášce bylo jasně napsáno, že jsem do závodu přihlásil Tatru - a sebe. Nikoho dalšího. Francouzští úředníci na mě přesto u přejímek nevěřícně hleděli. Ty fakt pojedeš sám, podivovali se. Kýval jsem, že ano, že to není chyba v materiálech, ale pořád ve mně byla malá dušička. Pak pokrčili rameny, popřáli mi štěstí, a to razítko mi dali! Spadl mi obrovský balvan ze srdce, měl jsem takovou radost, jako bych už byl v cíli! Dvacet let na to čekám, a je to tady! Pojedu sám, jen se svou velkou desetitunovou motorkou. Tomáš Tomeček je testovací jezdec v automobilce Tatra. Dálkovým závodům se věnuje od roku 1995, výhradně ve spojení s kamiony Tatra. Rally Dakar (Paříž - Dakar) se zúčastnil 16x, Africa Eco Race osmkrát. Oba závody vyhrál, 12x stál na stupních vítězů. Patří k hlavním tvářím Africa Eco Race. Úspěšnou sólo jízdou bez navigátora přepsal historii dálkových závodů v kategorii kamionů. Přezdívá se mu Desert Master a Captain Solo. Kniha je doplněna o účast Tomáše Tomečka na Rally Dakar na přelomu roku 2018/2019 a obsahuje tak i aktualizované tabulky a fotografické přílohy.